آبان ۱۷, ۱۳۹۶

پرس متغیر چیست

دستگاه پرس متغیر به پرسی می گویند که دارای قطعه ای بنام بوش لنگ می باشد.[…]این قطعه در داخل شاطون و روی میل لنگ نصب شده است  و قابلیت بازی بیشتر و بازی کمتر را دارد وشما با چرخاندن این بوش لنگ می توانید بازی یا همان (کورس) دستگاه پرس را کم یا زیاد نمایید.

یکی از موارد مهم در دستگاه پرس برای پرس کاران دهنه دستگاه می باشد.

دهنه دستگاه پرس ضربه ای و دنده ای عبارتی است از کارگیر روی میز دستگاه، یا همان اندازه مرکز سمبه گیر پیستون تا کمر پشت میز که قالب بر روی آن سوار می باشد و  برای قرار دادن قالب های متفاوت حائز اهمیت می باشد.
ارتفاع دستگاه پرس ضربه ای و دنده ای: به اندازه زیر پیستون تا کف صفحه یا همان میز ارتفاع می گویند. یکی از مزیت های مهم در پرس های مطلوب دهنه و ارتفاع مناسب است دستگاه پرسی که از ارتفاع مناسب برخوردار باشد امکان قرار دادن قالب های بلند را میسر می نماید.

تفاوت بین دستگاه پرس ضربه ای و دنده ای چیست؟؟

در پرس های ضربه ای فلکه مستقیم در پشت کوبلینگ قرار دارد و در این صورت رابطی در این بین وجود ندارد. اما در پرس های دنده ای فلکه از طریق میل دنده ،دنده کوچک ،و دنده کوچک دنده بزرگ را به حرکت در آورده و در این قسمت دنده بزرگ با کوبلینگ درارتباط می باشد.

کورس در دستگاه پرس چیست؟؟؟
کورس همان بازی دستگاه پرس می باشد،کورس  به منتهی الیه حرکت پیستون از بالا به پایین می گویند. البته کورس دستگاه پرس به مقدار لنگ، بوش لنگ و میل لنگ ربط دارد، لذا هر چقدر لنگ این قطعه بیشتر باشد کورس پرس بیشتر می گردد.مجموع بازی از دولنگ (میل لنگ)(بوش لنگ) کورس دستگاه می باشد.بطور مثال کورس در دستگاه پرس ۶ تن لنگ از یک سانت شروع و تا ۵٫۵ سانت بازی می کند و در پرس های قدیمی اکثرا ثابت بوده و اگر دستگاه پرسی از اول امکان لنگ ۵ سانت را داشته باشد تا آخر همان ۵ سانت است و امکان کم و زیاد کردن کورس در پرس های قدیمی وجود ندارد.در دستگاه پرس متغیر بستگی به نوع قالب دارد و کارشناسان ما طبق کورس مورد نیاز قالب، بصورت سفارشی دستگاه پرس را تولید می کنیم.

بوش لنگ چیست؟؟؟

بوش لنگ قطعه ای است در دستگاه پرس که وظیفه تنظیم لنگ پرس ضربه ای و دنده ای را بر عهده دارد.

سرعت پرس دنده ای بیشتر است یا پرس ضربه ای؟؟؟

در پرس دنده ای بدلیل قرار گرفتن دو فلکه در بغل دستگاه پرس و وجود دو تسمه به فلکه ها جهت چرخش  و حرکت کردن دنده کوچک و دنده بزرگ، دستگاه پرس شروع به ضربه زدن می کند.به همین دلیل سرعت نیز  کممی باشد.

در دستگاه پرس فلکه پشت (پرس ضربه ای) سرعت بیشتر است. عامل اصلی این سرعت انجام دادن وظیفه دنده ها توسط فلکه  دستگاه پرس می باشد.

 

مقالات پرس دنده ای ,
2 دیدگاه
  1. سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین
    ما در زمینه درب های ضد سرقت و ضد حریق فعالیت می کنیم.خوشحال
    میشوم از وبسایت ما دیدن
    کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *