آبان ۸, ۱۳۹۶

سرویس و نگهداری دستگاه پرس ضربه ای و دنده ای

شرایط نگهداری و سرویس دستگاه پرس ضربه ای و دنده ای:
۱-قبل از شروع به کار باید دستگاه پرس کاملا روغن کاری و گریس کاری شود.[…]

۲- فشار بیش از حد به دستگاه پرس باعث خرابی قطعات میگردد به همبن خاطر می بایست به اندازه قدرت و تناژ هر دستگاه پرس  از آن خروجی بگیریم.
۳- جهت جلوگیری از فشار دو برابر به دستگاه پرس توجه نمایید با انجام هر ضرب باید قطعه را از زیر قالب کاملا خارج کنید و سپس قطعه بعدی را وارد قالب نمایید.
۴- در طول روز اگر کار با دستگاه پرس ضربه ای و دنده ای طولانی شود نیاز می باشد مجدد دستگاه را روغن کاری و گریس کاری نمایید.
۵- درصورت بروز هر گونه صدای نا هنجار و هر گونه اختلالی در دستگاه پرس ضربه ای و دنده ای به سرعت دستگاه را خاموش کنید و با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
۶- در صورت مشاهده اختلال در کار کرد دستگاه آن را تمیز نمایید تا ایراد قطعات راحتتر شناسایی گردد.

در این قسمت سرویس کار از تمام قطعات دستگاه پرس ضربه ای و دنده ای  با دقت کامل بازدید می کند .این قطعات شامل میل دنده، کاردک، خار چهار پهلو (موشکی)، خار گردها، میل لنگ، شاطون، قرقری، پیستون را تست می کند. کارکرد صحیح با دستگاه پرس و نحوه  گریس کاری به اپراتور آموزش داده می شود.

در خرید دستگاه پرس دقت داشته باشید و با شناخت نسبت به تولید کننده آن اقدام به خرید نمایید.اگر از دستگاه های پرس اصولی خروجی بگیرید ، معمولا تا ۷سال اول نیاز به گرفتن پشتیبان نمی باشد و با رعایت کردن موارد اولیه از جمله گریس کاری در زمان مناسب و توجه به موارد ذکر شده در بالا در کار شما اختلال بوجود نمی آید.

مقالات پرس دنده ای , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *